Kanárské ostrovy
Věděli jste že Kanárské ostrovy...

… byly v minulosti bezcelní zónou a díky tomu je na nich zboží dodnes o hodně levnější než jinde? Nebo že je na Kanárech oblíbený kanárský rum, který má mnohdy až 80% alkoholu? Navštivte Kanáry

Egypt

Egypt už dávno není pouze zemí, kam se jezdí za pyramidami, záhadami historie, či si pouze lehnout na vyhřátou pláž. Z pohledu současného turisty už je Egypt státem, který nabízí naprostý komfort ve všech oblastech, které může perfektní dovolená mít, jako například i sportovní vyžití v oblastech bájného Nilu, unikátní severoafrickou přírodu a pochopitelně maximální připravenost na každoroční příliv turistů, kteří se stali jedním z hlavních příjmů Egypta.

Co se týče charakteristických rysů, kterými se Egypt proslavil, a které se vybaví ve spojení s tímto v mnoha ohledech záhadným státem každému, budou mezi nimi hlavně horké počasí, památky po starověkých civilizacích, se kterými se může měřit jen pár míst na světě, a samozřejmě Sahara jako největší poušť světa a Nil jako nejdelší řeka. Samotná bohatá historie, která výrazně určuje atmosféru současného Egypta, se píše od prapočátků vlastní lidské civilizace a podle mnoha bádání je Egypt vůbec jedním z prvních ucelených států. Navíc vždy dával najevo svou velikost a unikátnost, a tak byly právě na počest mnoha vládců a významných osobností postaveny stavby, které nemají ve světovém měřítku konkurenci – Memnonovy kolosy, Údolí králů, pyramidy se svou strážkyní Sfingou, chrámy v deltě Nilu a další.

Dnes je navíc dovolená v Egyptě o to snazší, že se již pravidelně objevuje v nabídkách drtivé většiny cestovních kanceláří a to především v tzv. zájezdech last minute, kterým tradičně dominuje. Za velmi příjemnou cenu se tak můžete podívat do oblastí, kterými se procházeli bájní faraónové a jejíž některá tajemství zůstávají stále skryta. V podstatě se stačí připravit na cestu, otevřít nabídku last minute u jakékoliv CK a jet. Ať už je vaším snem turisticky bohatá dovolená, nebo jestli chcete pouze ležet u moře a maximálně relaxovat, Egypt nabízí vše. Každý si zde jednoduše najde přesně to, co mu vyhovuje.

Copyright © 2019 Last Minute Zájezdy | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních údajů
Je léto a vám se nechce k moři? Což se takhle podívat do letních rakouských Alp a vydat se na dovolenou do Rakouska? Nebo naopak v zimě sjíždět ty nejlepší alpské sjezdovky? Což takhle lyžování v Rakousku a nebo trochu exotičtější lyžování ve Francii?